Lemmikloomad

Lemmikloom on koer, kass, küülik, jänes, tšintšilja, tuhkur, naarits, nirk, näriline, putukas, kala, väikelind jms. Lemmiklooma tuleb hoida kogu reisi vältel selleks kohaldatud puuris (sealhulgas kastis, kotis või akvaariumis). 

Koerad peavad olema lühikese rihma ja suukorviga. 

Lubatud ei ole vedada haigeid, kaasreisijate elu või tervist ohustavaid väikeloomi. Bussireisija tohib kaasa võtta ühe lemmiku juhul, kui loom ja tema puur on puhtad. Reisija vastutab, et lemmikloom ei takista kaasreisijate liikumist-istumist, ei häiri kaasreisijaid ega tekita muul moel kahju. 

Lemmikloomaga reisija on bussijuhi nõudel kohustatud istekohta vahetama. Lemmiklooma viibimine reisijatele mõeldud bussiistmel on rangelt keelatud. Välja arvatud erandjuhtudel ja bussijuhi nõusolekul viisil, mis tagab istme puhtuse ja säilimise täielikult. Lemmiklooma ja tema poolt tehtava kahju eest vastutab väikelooma vedav reisija.

Eraldi koha kindlustamiseks või selle kasutamisel tuleb reisijal osta lemmikloomale täispilet. Venemaale reisides tuleb lemmiklooma eest tasuda alati pileti täishind. Nägemispuudega reisija juhtkoer sõidab tasuta. Lisaküsimuste korral palume saata e-kiri aadressil eripagas@eestibuss.ee

Loe lähemalt pagasiveotingimuste kohta

NB! Eesti Buss OÜ poolt opereeritavates Simple Expressi ja Lux Expressi bussides peab lemmikloomale ostma pileti. Palun tutvuge Simple Expressi reisijate- ja pagasiveotingimustega ja Lux Expressi piletimüügi-, reisijate-ja pagasiveo eeskirjadega.

 

MEIE SÕBRAD